Anadolu Efes, itirazın sonucunu bekliyor

Anadolu Efes, itirazın sonucunu bekliyor
  • Yorum Yap
  • 12
  • 1035
  • 13 Ekim 2014 Pazartesi

Genel menajer Özerhun, "Ruzic sonradan Türk vatandaşlığını kazanmış oyuncu. Bizim görüşümüz, müsabaka kadrosunda beş sözleşmeli Türk oyuncu olmadığı yönünde" dedi.

 

Türkiye Basketbol Ligi'nin ilk haftasında deplasmanda  Royal Halı Gaziantep'e 65-63 yenilen, ancak rakibinin kural hatası yaptığı  gerekçesiyle Türkiye Basketbol Federasyonu'na itiraz eden Anadolu Efes, başvurusunun sonucunu bekliyor.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Anadolu Efes Genel Menajeri Engin  Özerhun, kuralın kesin olduğunu belirterek, "Kurala göre takımlar resmi müsabaka  kadrolarında Türkiye ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş en az beş  sözleşmeli sporcuya yer vermek zorundadır. Sözleşmesi olan Ruzic sonradan Türk  vatandaşlığını kazanmış oyuncu. Bizim görüşümüz, müsabaka kadrosunda beş  sözleşmeli Türk oyuncu olmadığı yönünde" dedi.

Rakipleri karşısındaki performanslarına da değinen Özerhun, "Mücadele  kısmında biraz geri kaldık. Başa baş giden mücadelenin sonunda galip gelebilecek  noktaya da geldik. Ama bu anlarda dış atışlarımızdaki düşüklük yenilgiye neden  oldu. Zaten Royal Halı Gaziantep iyi bir takım, onları yakalayamadık. Sonunda da  mağlup olduk" diye konuştu.

"Zamana ihtiyacımız var"

Takımın inişli çıkışlı sonuçlar almasını yeni oyuncuların çokluğuna  bağlayan lacivert-beyazlı takımın yöneticisi, şunları söyledi: "Genç Türk oyuncularımızın yanında tecrübeli ancak yeni yabancılardan  kurulu bir ekibimiz var. Hepsi de ayrı ayrı takımlardan geldi. Milli takımlarında  oynayanlar geç katıldı. Dünya Şampiyonası biter bitmez yoğun bir temponun içine  giriliyor. Bu yoğun temponun içinde her takımda olduğu gibi zaman zaman  istemediğimiz sonuçlar oluyor. Zamana ihtiyacımız var."

"Takımda oyun kurucu pozisyonunda eksiklik var mı?" sorusunu Özerhun,  "Eksik olarak gözüküyor. Avrupa'nın her takımında hemen hemen üç oyun kurucu  bulunuyor. Durumu değerlendiriyoruz" diye yanıtladı.

THY Avrupa Ligi'nde 16 Ekim Perşembe günü Rusya'nın Unics Kazan  takımıyla yapacakları maça da değinen Özerhun, "Zor maç olacak. Unics Kazan'ın  iyi kadrosu bulunuyor ancak takip edebildiğim kadarıyla onların da çok sayıda  yeni transferi var. Kadroları oturmuş gibi değil. İki lig maçı oynadılar ve  ikisini de güçlükle kazandılar. Kazanarak gruba galibiyetle başlamak istiyoruz"  diyerek sözlerini tamamladı.

 

AA
 

  • Türkiye Basketbol Ligi
  • Royal Halı Gaziantep
  • Anadolu Efes

Admin

Web sitemiz Güncelleme Çalışmaları en kısa sürede yapılacaktır.
Copyright © 2015 Spooor | Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.