Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2021'in rotası açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2021'in rotası açıklandı
  • Yorum Yap
  • 12
  • 914
  • 17 Şubat 2021 Çarsamba

56. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun etapları açıklandı. Profesyonellerin yarışmaya başladığı 2008 yılından beri ilk kez İstanbul rotada yer almadı.

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun rotası açıklandı. Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden ilk kez kesintiye uğrayan organizasyon, 11 Nisan’da Kapadokya’da başlayıp, 18 Nisan’da Kuşadası’nda sona erecek.

Dünya Turu takvimi dışında kalan Türkiye turu, Dünya Bisiklet Birliği'nin ilk kez uyguladığı Pro Seriler kategorisinde düzenlenecek. Son yıllarda 6 etap olarak koşulan turda bu sene 8 etaplık mücadele yaşanacak.

Kapadokya - Kapadokya etabıyla başlayacak yarışta, toplam bin 347 kilometre kat edilecek. Organizasyonun üçüncü gününde turun en uzun etabı olan Beyşehir - Alanya arasındaki 218 kilometrelik parkur geçilecek.

Dördüncü gün, organizasyonun en kısa etabı kat edilecek. Bisikletçiler, Fethiye - Marmaris arasında 137 kilometre pedal basacak.

Beşinci gün ise genel klasmanı belirmesi beklenen etap, Elmalı Göğübeli zirve finişi ile tamamlanacak.

2019 yılında Marmara bölgesinde geçen Türkiye Turu, bu sene İç Anadolu'da başlayacak, Akdeniz bölgesini geçip, Ege'de sona erecek. 

  • Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Admin

Web sitemiz Güncelleme Çalışmaları en kısa sürede yapılacaktır.
Copyright © 2015 Spooor | Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.