Engelliler avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası sona erdi

Engelliler avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası sona erdi
  • Yorum Yap
  • 12
  • 1631
  • 17 Eylül 2014 Çarsamba

ALANYA'da düzenlenen 3'üncü Avrupa İşitme Engelliler Plaj Voleybolu Şampiyonası'nda erkeklerde Ukrayna (1) takımı, kadınlarda ise Rusya (1) takımı kupanın sahibi oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Organizasyonu'nun (EDSO) Alanya Belediyesi evsahipliğinde düzenlediği 3'üncü Avrupa İşitme Engelliler Plaj Voleybolu Şampiyonası, Galip Dere Plajı'nda oynanan final maçlarıyla sona erdi. 13 ülkeden 15 kadın ve 16 erkek takımın katıldığı şampiyonanın son gününde kadınlarda Rusya (1) ile Ukrayna (1) takımları, erkeklerde ise Almanya (1) ile Ukrayna (1) takımları karşılaştı. Kadınlarda rakibini 2-1 yenen Rusya (1) takımı birinci olurken, Ukrayna (1) takımı 2'nci, Almanya (2) takımı ise 3'üncü oldu. Erkeklerde rakibini 2-0 yenen Ukrayna (1) takımı şampiyon olurken, Almanya (1) takımı 2'nciliği, Ukrayna (2) takımı ise 3'üncülüğü elde etti.

FİNALDEN SONRA ÖDÜL TÖRENİ

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını, EDSO 2'nci Başkanı Vasyl Sandugei, Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel, EDSO Teknik Delegesi Alexander Romanstov, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak verdi. EDSO 2'nci Başkanı Vasyl Sandugei, destek ve katkılardan dolayı Belediye Başkanı Yücel'e, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak'a ve hakemlere teşekkür plaketi verdi.

ALANYA'YA RENK KATTI

Belediye Başkanı Yücel, organizasyonun 'Engelsiz Kent Alanya' projesine katkıda bulunduğunu belirterek, organizasyon boyunca sporcularla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Şampiyonanın Alanya'ya renk kattığını dile getiren Başkan Yücel, "Elimizden geldiğince sizlerin yanında olduk. İnşallah sizler de Alanya'dan mutlu ayrılırsınız. Önümüzdeki yıllarda daha güzel organizasyonlarda buluşmayı umut ediyorum. Tüm sporculara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

dha
 

  • Avrupa İşitme Engelliler Plaj Voleybolu Şampiyonası
  • ALANYA

Admin

Web sitemiz Güncelleme Çalışmaları en kısa sürede yapılacaktır.
Copyright © 2015 Spooor | Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.